Consultürk Global Logo-d
ADRES

Eğitim Mh., Poyraz Sokak, No:12
Consultürk Plaza
Kadıköy/İstanbul


TELEFON

+90 216 550 29 40
+90 (553) 803 97 53


E-POSTA

ik@consulturkglobal.com


Dahilde İşleme İzin Belgesi

Yaptığı iş gereği sürekli olarak gümrük işlemlerine tabi olan ve ihracat ile uğraşan kişilere sunulan önemli bir muafiyet belgesi vardır. Dahilde işleme izin belgesi olarak ifade edilen bu durum ile kişiler gümrükteki işlemlerden muafiyet kazanmaktadır. Tabi bu belge tüm işlemlerden muafiyet kazandıran bir ayrıcalık değildir. Bazı işlemlerde öncelik ve muafiyet sağlar. Tüm bunların neler olduğu ve sizlere nasıl faydalar sağladığı konusunda bilgi vermek istiyoruz. Sizler kimsiniz diye soracak olursanız; bizler bu alanda danışmanlık hizmeti veren önemli bir ekip olmaktayız.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Nedir?

Dahilde işleme izni verilen kişilere sunulan bu belge hakkında sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Dahilde işleme izin belgesi nedir diye soracak olursanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bu belge kişilerin ihracat işlemlerinde işlerini kolaylaştırmak amacı ile sahip olması gereken önemli bir belgedir. Yani bu belgeye sahip olduklarında kişiler gümrük işlemleri sırasında önemli avantajlar elde ederler. Doğal olarak bu da kişilere zamandan tasarruf sağlatır. Sadece zamandan da değil ayrıca bu işlem kişilere maliyetten de tasarruf sunan bir ayrıcalıktır.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Ne İşe Yarar?

Dahilde işleme izin belgesi daha önce de vurguladığımız gibi kişiler gümrük işlemlerinde kolaylık ve bazı muafiyetler sunan önemli bir işlemdir. Yani bu belgeye sahip olduğunuzda yaptığınız ihracat faaliyetlerinde öncelik ve bazı ayrıcalıklar elde edebilirsiniz. Bu da sizlerin işini daha kolaylaştırır ve sizlere önemli faydalar sağlar. Yani kısacası bu belgeye sahip olmak ihracat ile uğraşan kişiler için oldukça önemlidir. Bu yüzden mutlaka kişilerin bu belgeyi almak için başvuruda bulunması ve bu belgeye sahip olmak için elinden geleni yapması gerekir.

Kimler Dahilde İşleme İzin Belgesi Alabilir?

Belgenin gümrük işlemlerinde büyük avantajlar sağlaması nedeni ile birçok kişi bu belgeye sahip olmak istemektedir. Kimler dahilde işleme izin belgesi alabilir konusu doğal olarak son derece önemlidir. Aslında bu belgeye sahip olmak için kişilere ağır koşullar sunulmamaktadır. Türkiye gümrük bölgesinde yerleşik olarak hizmet veren herkes bu belge için başvuruda bulunabilir. Yani başvuruda bulanabilecek kişilerin skalası oldukça geniştir. Sizlerde bu belgeyi almak ve gümrük işlemlerinde avantaj elde etmek istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Sizler kimsiniz diye soracak olursanız da bizler bu konuda danışmanlık hizmeti veren önemli bir ekip olmaktayız.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Dahilde işleme izni için başvuruda bulunurken kişilerin hazırda bulundurması gereken belgeler vardır. Bunlar başvuru sürecinde yetkili kurumlara teslim edilmektedir. Bu belgelerin neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki; ·         Dilekçe ·         Dahilde İşleme İzni Talep Formu ·         İhraç ürünleri ile ilgili Hammadde Sarfiyat Tablosu ·         İhracata konu olan eşya ile ilgili varsa taraflar arasındaki sözleşmeler ·         Ticaret Sicil Gazetesi aslı ·         İhraç edilen mamulün üretimi ile ilgili Kapasite raporu ·         İmza Sirküleri Yukarıda sayılan belgeleri tamamlayarak sizlerde başvuru işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz. Başvuru sürecinin de kolay geçmesi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetleri ile süreci çok daha kolay bir biçimde yönetebilirsiniz. Danışmanlık hizmetleri oldukça fayda sağlamaktadır.

Dahilde İşleme İzin Belgesinin Sağlamış Olduğu Destekler

Bu belgeyi temin ettiğiniz de sizlere hangi alanlarda nasıl destekler sunulduğu konusunu merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Doğal olarak bu belgenin en önemli özelliği kişilere sunmuş olduğu desteklerdir. Dahiliye işleme izin belgesi aldığınızda elde edeceğiniz destekler şöyle olmaktadır; ·         İthalatta Gümrük ve Eş Etkili Vergi Muafiyeti ·         Vergi, Resim ve Harç İstisnası ·         KKDF İstisnası ·         Yurtiçinden Dünya Piyasa Fiyatlarından Tarımsal Hammadde Temini (Buğday, Mısır) ·         Yurt İçi Alım Avantajları ·         Ticaret Politikası Önlemlerine Tabi Olmama ·         Yurt İçi Alımlarda KDV Tecil-Terkin Uygulaması Yukarıda saymış olduğumuz destekler bu belgenin sağlamış olduğu basit avantajlar olmaktadır. Bunların yanı sıra daha çok daha önemli avantajlarda vardır. Konuya ilişkin olarak daha fazla detay öğrenmek için bizler ile istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Sizlere danışmanlık ekibi olarak en iyi şekilde destek olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Danışmanlığı

Gümrük işlemlerinde önemli avantajlar sağlayan bu belge için danışmanlık hizmeti veren önemli firmalar vardır. Bu firmalar arasından iyi bir seçim yapmak sizlere fayda sağlar. Bu danışmanlık hizmeti kapsamında kişilere destek ve yardımcı olunur. Yani bu danışmanlık hizmeti kişilerin süreci daha başarılı bir biçimde yönetebilmesi için gereklidir. Tabi bu süreçte kimlerden danışmanlık hizmeti aldığınız önemlidir. Firmanın tecrübeli, uzman ve profesyonel olması önemlidir. Dahilde işleme izin belgesi konusunda bizim gibi deneyimli danışmanlık ekiplerini tercih edebilirsiniz.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Danışmanı Nasıl Bulunur?

Bu alanda danışmanlık hizmeti sunan firma arıyorsanız gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz. Tecrübemiz ve uzmanlığımız ile sizlere başarılı bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Sizlerde bizler ile iletişime geçerek bu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Tüm personellerimiz ile birlikte sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Bizleri tercih ettiğinizde önemli avantajlar elde edeceğinizi bilmeniz isteriz. Profesyonel ve kurumsal bir ekip ile çalışmak sizlere zaten büyük avantaj sağlayacaktır.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Danışmanı Olarak Neler Yapıyoruz?

İşletmelere ve bireysel olarak yardım isteyen kişilere birçok alanda danışmanlık hizmeti veren önemli bir firma olarak sizler için neler yapıyoruz bundan bahsetmek istiyoruz. Bizler ile çalışmaya başladığınızda sizler için yapacaklarımız şöyle olmaktadır;

  • Sizlere konuya ilişkin tüm detaylar hakkında bilgi veriyoruz.
  • Başvuru sürecinde hem bilgi verme hem de yardımcı olma hizmeti veriyoruz.
  • Tüm personellerimiz kafanıza takılan tüm soruları cevaplamak üzere hazırda bekliyor.
  • Bazı işlemleri talep etmeniz halinde sizlerin yerine bu işlemleri hallediyoruz. Belgeyi almak için bizler ile iletişim kurup sizinle birlikte süreci başarılı bir biçimde yönetmemize izin verebilirsiniz.

Bu sizlere oldukça önemli faydalar sağlayacaktır. Sizlere rahatlıkla bunun garantisini verebiliriz. Bizler sizlere en iyi şekilde yardımcı olmak için çalışan önemli bir ekip olmaktayız. 

Neden Bizleri Tercih Etmelisiniz?

Danışmanlık firmaları arasında doğru tercihi yapmak oldukça önemlidir. Firmanın uzman ve tecrübeli olması bu süreçte sizlere avantaj sağlayacaktır. Özellikle bizim gibi deneyimli ve uzman ekipleri tercih etmeniz sizlere büyük avantaj sağlamaktadır. Neden bizleri tercih etmeniz gerektiği konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

  • Tecrübemiz ve uzmanlığımız ile sizlere profesyonel hizmetler sunmaktayız. Bu profesyonellikte sizlere etkin bir biçimde yardımcı olmaktayız.
  • Sizlere sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetinde en iyi şekilde yardımcı olmak ve kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için üstün bir çaba sarf etmekteyiz.
  • Başvuru sürecinin her aşamasında sizlere yardımcı olmaktayız.
  • Sizlere destek veren tüm personellerimiz son derece tecrübeli ve bu alanda uzman olmaktadır. Dahilde işleme izin belgesi başvuru sürecinde bizlerden destek aldığınızda çok daha fazla avantaj elde edebileceğiniz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Sizlerde gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz. Bizlerden danışmanlık hizmeti almak için yapmanız gereken bizler ile vakit kaybetmeden iletişime geçmek olacaktır.


Dahilde İşleme İzin Belgesi hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için Bize Ulaşın
Consulturk Global WhatsApp