Consultürk Global Logo-d
ADRES

Eğitim Mh., Poyraz Sokak, No:12
Consultürk Plaza
Kadıköy/İstanbul


TELEFON

+90 216 550 29 40
+90 (553) 803 97 53


E-POSTA

ik@consulturkglobal.com


İhracatta Devlet Destekleri Danışmanlığı

İhracat devlet destekleri; Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve Eximbank tarafından ihracata hazırlık, ihracatın geliştirilmesi, uluslararası markalaşma, pazarlarda kalıcı hale gelmek için verilen karşılıksız hibe şeklinde verilen devlet destekleridir.

İhracat teşvikleri ve destekleri firmaların ihracata hazırlanması ve ihracatlarını artırmaları, sürdürülebilir bir ihracat yapısına kavuşmaları için verilmektedir.

Consultürk Global teşvik departmanı olarak ihracatta devlet destekleri kapsamında yaptığımız süreç takibi; firmaların İhracat amaçlı yaptığı çalışmalar kapsamında Ticaret Bakanlığı nezdinde hak ettiği Teşvik unsurları hakkında bilgilendirme, eğitim, dosya hazırlama ve dosya takibini kapsar. Ayrıca uygulamadaki devlet yardımlarından ve alternatif finansman tekniklerinden faydalanmalarını sağlamaktır.  Bu kapsamda yönetici/yönetici adayları, iş yönetim sistemlerini harekete geçirerek, firmalarının yıllık bütçelerine maksimum katkıyı sağlayacaklardır. Alınan destekler ile firmanın gelecek vizyonuna katkıda bulunmak adına tanıtım çalışmalarını da kapsamaktadır.

Bu kapsamda Ticaret Bakanlığının vermiş olduğu destekler:

  • Yurtdışı Ofis, Depo, Showroom, Mağaza Kira Desteği
  • Yurtdışı Reklam ve Tanıtım Desteği
  • Pazara Giriş Belgeleri - Kalite Test Analiz Belgeleri Desteği
  • Yurtdışı Marka Tescil Desteği
  • Yurtdışı Fuar Desteği - Yurtiçi Fuar Desteği
  • Yurtdışı Pazar Araştırma Seyahat Desteği
  • Navlun Desteği - Yurtdışı Kargo
  • Sanal Fuar ve Diğer Dijital Faaliyetle

 

Siz de firmanız için en uygun destek türünü belirlemek ve bu destekten faydalanmak ister misiniz? Consultürk Danışmanlık ihracatta devlet desteklerinden yararlanmanız için tüm süreçlerde yanınızda.İhracatta Devlet Destekleri Danışmanlığı hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için Bize Ulaşın
Consulturk Global WhatsApp