Consultürk Global Logo-d
ADRES

Eğitim Mh., Poyraz Sokak, No:12
Consultürk Plaza
Kadıköy/İstanbul


TELEFON

+90 216 550 29 40
+90 (553) 803 97 53


E-POSTA

ik@consulturkglobal.com


TSE Danışmanlığı

TSE Danışmanlık Hizmetleri kapsamında Consultürk uzman kadrosuyla yanınızda. Günümüzde yüzlerce ürün Tareks/TSE denetimine tabidir. Gümrük denetiminin yanında Türk Standartları Enstitüsü denetimi de ithalat işlemlerinin önemli bir aşamasını oluşturmaktadır. Bir eşya gümrük denetiminden geçebilir, fakat TSE denetiminden geçemezse ithalat işlemleri tamamlanamaz. Yani ithali mümkün olmaz.

TSE denetimi ithal eşyası en kritik denetim aşamalarından biridir.  Özellikle makine ve parçaları, elektrikli ev aletleri gibi eşyalarda TSE denetimi yapılır ve bu tür eşyaların belirli standartlarda olması beklenir. Bu standartları ve nitelikleri sağlamayan eşyanın ithaline izin verilmez.     

Gümrük tekniğinde, öncelikle, ithal eşyası için doğru tarife vermek gerekir; tarifeye göre eğer eşya, TSE denetimine tabi ise, bu denetimden hızlı ve başarılı bir şekilde geçmenin yolu, doğru hazırlık yapmaktan geçer. Yani ürün daha yurda getirilmeden önce TSE denetiminde ne istendiği, denetimin hangi yönden yapılacağı ve denetim için gerekli evrak ve dokümanlar nelerdir, bunlar belirlenir ve iş ortağımıza eksiksiz ve doğru bir şekilde bildirilir.

Consultürk deneyimli TSE uzmanları kadrosu ile size özel hizmet sunmakta, TSE denetimlerine tabi eşyanın analizini yapmakta ve süratli bir şekilde ithalat işlemlerinizin tamamlanması için bilgi ve deneyimini paylaşmaktadır.

 TSE Danışmanlığı hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için Bize Ulaşın
Consulturk Global WhatsApp