Consultürk Global Logo-d
ADRES

Eğitim Mh., Poyraz Sokak, No:12
Consultürk Plaza
Kadıköy/İstanbul


TELEFON

+90 216 550 29 40
+90 (553) 803 97 53


E-POSTA

ik@consulturkglobal.com


Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Alım Danışmanlığı

Global ortamlarda hizmet veren işletmeler için gümrük işlemleri son derece önemli bir yere sahiptir. Bu gümrük işlemlerinin hızlı yürütülmesi onlara oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ile ise bu gümrük işlemlerinde kolaylık mümkün olmaktadır. YYS danışmanlık hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçerek bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizlere Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü başvurularınızda danışmanlık hizmeti vererek sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlıyoruz. Sizlerde bizler ile iletişime geçerek süreci rahatlıkla atlatabilirsiniz.


Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Ne İşe Yarar?

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü sizlere neler kazandırır ve tam olarak ne işe yarar öncelikle bundan bahsetmek istiyoruz. 21 Mayıs 2014 yılında çıkarılan “Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği” ile kişilerin gümrük işlemlerini daha kısa sürede ve daha az maliyet ile halletmesi sağlanmaya başladı. Bu yönetmelik ile kişilerin gümrükte yapılan bazı işlemlerden muaf olması sağlanmaktadır. Daha doğrusu bu statüye sahip olan kişiler kendilerini bu konuda kanıtladıklarından dolayı bu tarz bir muaflık söz konusudur. YYS danışmanlık hizmeti kapsamında da bu statüye daha kısa sürede ve daha kolay bir biçimde sahip olmak sağlanıyor.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Kimlere Verilir?

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü son derece ayrıcalıklı bir yetki olmakla beraber herkese verilmeyen bir ayrıcalıktır bu statüye sahip olmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken son derece önemli koşullar vardır. Bunların neler olduğu ve kimlerin bu statüyü alabileceği konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

 • Bu statüye sahip olmak isteyenlerin mutlaka ticari kayıtlarının incelenebiliyor olması gerekir.
 • Geriye dönük bir yıl içinde en az 100 gümrük beyanı vermiş olması gerekir.
 • Mali yeterliliğe sahip olması gerekir.
 • Halihazırda yaptığı işte en az 3 yıldır faaliyet gösteriyor olması gerekir.
 • Bünyesinde uzman olan personel istihdam ediyor olması gerekir.
 • Güvenilir olması gerekir.
 • Emniyet ve güvenlik kriterlerini sağlıyor olması gerekir.
 • Herhangi bir suretle SGK borcu veya vergi borcu olmaması gerekir.
 • Eğer alanı ithalat ise son 1 yıl içerisinde 20 milyon dolar gibi bir alışı, eğer ihracat yapıyor ise aynı şekilde son bir yıl içinde 5 milyon dolar gibi bir satışının olması gerekir.
 • Son 3 yıl için Yeminli Mali müşavirden mali yeterlilik raporu verebilmesi gerekir.

Kimlerin bu statüye dahil olup olmadığı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ile Elde Edilen Haklar

YYS olarak da bilinen yetkilendirilmiş yükümlü statüsü alındığında elde edilecek olan haklar son derece önemlidir. Kişiler bu statüyü almaya uğraşmadan önce doğal olarak bu ayrıcalıkların neler olduğunu öğrenmek istemektedir. Bizler de bu konuda bilgi almak isteyen kişilere YYS danışmanlık firması olarak bilgi vermek istiyoruz. YYS ile elde edilecek haklar ve avantajlar şöyle olmaktadır;

 • Sınır kapılarından geçerken öncelik hakkı
 • Beyanname belge kontrollerinde kontrollerin öncelikle yapılması hakkı
 • Daha kolay yasal Ticaret fırsatı
 • Anlaşmaya tabi olan ülkelerde de Global ayrıcalıklar
 • Beyannameye konu olan eşyanın muayene edilmesi gerekiyor ise bu muayene sırasında öncelik sağlanması
 • Eksik beyan usulü
 • Tüm dünyada tanınma ve yüksek itibar kazanma
 • Yeşil hat uygulaması
 • Kısmı teminat uygulaması
 • Gümrüklemeden taşımaya ve antrepo işlemlerine kadar maliyetlerin düşürülmesi
 • İşletmenin mallarının doğrudan tesislere sevk edilebilmesi

Görüldüğü gibi bu statü ile elde edilen son derece önemli ticari haklar vardır. Tüm bunlara sahip olmak istiyor ancak nasıl sahip olabileceğinizi bilmiyorsanız bizler ile iletişime geçerek bu konuda bilgi alabilirsiniz. 

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Neden Gereklidir?

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü gereklidir çünkü bu statünün yukarıda da göreceğiniz gibi son derece önemli avantajları vardır. Ticaret yaparken global alanlarda elde edilecek olan bu avantajlar ile işletmeler son derece önemli bir adım atabilecektir. Öncelikle daha iyi rekabet edebilirken aynı zamanda hem maliyetten hem de zamandan avantaj sağlayacaktır. Birçok formalite olan gümrük işlemlerinden muaf olabilecek ve zaman kaybetmeyecektir. Tüm bu sebeplerden dolayı da bu statü kesinlikle son derece önemlidir. Bu konuda yardım almak isteyenler içinde bizler danışmanlık firması olarak her zaman yanınızda yer almaktayız.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Başvuru İşlemleri Nasıl Daha Kolay Halledilir?

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü kişilere oldukça önemli avantajlar sağlar ancak bu statüye sahip olmak her zaman kolay değildir. Sürecin başarılı bir biçimde yönetilmesi ve şartların yerine getirilmesi gerekir. Tüm bunların yanında ayrıca bu konularda deneyim ve uzmanlık önemlidir. YYS Danışmanlık firması olarak bu süreci kolay geçirmeniz ve istediğiniz statüye kolay sahip olmanız için sizlere yardımcı oluyoruz. Bu süreçte nelere dikkat etmeniz gerektiği ve gerekli belgeler konusunda sizlere bilgi veriyoruz. Sizlerde yorulmadan ve uğraşmadan bu konuda gerekli bilgilere ulaşmak istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

YYS Danışmanlık Hizmeti

YYS danışmanlık hizmeti son derece deneyim ve uzmanlık gerektiren önemli bir alandır. Kişilerin bu alanda kimlerden hizmet alacağı son derece önemlidir. Daha doğrusu bu alanda hizmet verecek olan danışmanlık firmasının iyi tercih edilmesi gerekir. Ancak iyi bir danışmanlık firması ile çalışıldığında süreç çok daha başarılı ve etkili bir biçimde ilerleyecektir. Bu yüzden bizler gibi bu alanda gerekli deneyime ve uzmanlığa sahip kişileri tercih etmeniz çok daha avantajlı olacaktır. Bu hizmet kapsamında bizler sizlere hem gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınız hem de neler yapabileceğiniz konularında bilgi vermekteyiz. Sizler de bizler ile iletişime geçerek tüm bu konularda bilgi alabilirsiniz.

YYS Danışmanlık Size Ne Avantaj Sağlar

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü konusunda danışmanlık hizmeti almak sizlere ne fayda sağlar bundan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle bu alanda bilgili ve deneyimli ekiplerden destek aldığınızda süreci daha kolay geçirebilirsiniz. Ne yapmanız gerektiğini bilir ve ona göre hareket edersiniz. Bu da sizlere zamandan tasarruf sağlar. Bunun yanı sıra ayrıca bu süreçte işinizi kolaylaştıracak ipuçları öğrenirsiniz. Yetkililer sizlerin yerine bazı işlemleri hallettiği için işiniz çok daha kolay olur ve sizler daha az yorulursunuz. Kısacası YYS danışmanlık hizmeti sizlere birçok yönden avantaj sağlayan önemli bir hizmettir. Bu tarz hizmetlerinde ancak bizler gibi tecrübeli ve uzman olan kişilerce en iyi şekilde sunulduğunu bilmeniz gerekir.

YYS Danışmanlık Hizmetlerinde Neden Biz?

YYS danışmanlık hizmetleri konusunda neden bizleri tercih etmelisiniz ve bizler ile çalışmak sizlere ne kazandırır bahsetmek istiyoruz. Bu alanda danışmanlık hizmeti almak başlı başına avantajlı iken bir de bizler ile çalışmak sizlere çok daha avantaj sağlayacaktır. Öncelikle bizler ile çalıştığınızda karşınızda yenilikçi, uzman ve tecrübeli kişiler olacaktır. Bu sayede işlemler çok daha kısa sürede ve daha etkili bir biçimde hallolacaktır. Bununla beraber ayrıca sizleri son derece kibar, tecrübeli ve işinde başarılı insanlar karşılayacağından çok daha iyi hissedeceksiniz. Zaten sizlerin aldığı hizmetten memnun kalması bizler için son derece önemlidir. Bu yüzden de sizlere danışmanlık hizmeti verirken oldukça dikkatli olmaktayız. YYS danışmanlık hizmeti ve çok daha fazlası için bizler ile iletişime geçebilir ve sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve bizlerden destek alabilirsiniz. 

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Danışmanlığı (AEO)

Yetkilendirilmiş yükümlü sistemi güvenilir ve kolay ticaretin yeni adıdır. YYS belgesi sayesinde gümrük işlemleri, daha kolay ve hızlı yapılabilir. İthalatta mavi hat uygulamasından, sınırlardan VIP geçişe kadar pek çok kolaylaştırma ve denetim azlığı bundan böyle yetkilendirilmiş yükümlü statüsü sahiplerine ait olacaktır. YYS, sadece ulusal bir belge olmayıp, aynı zamanda uluslararası geçerliliği olan bir statüdür. Ülkemizde YYS (AEO) alan firmalarımız, karşılıklı tanıma anlaşmaları sayesinde başka ülkelerde de çeşitli ayrıcalıklardan yararlanacak ve daha çok tercih edilir olacaklardır. Dolayısıyla bu belgenin,şirketlerimizin ekonomik hayatta ve global ölçekte rekabetçiliğine de büyük katkısı vardır. Yetkilendirilmiş yükümlü sisteminin ülkemize gelişinde emeği bulunan kamu alanında çalışmış deneyimli ve bilgili uzmanlarımızla, biz consultürk global olarak, gümrük konuları ve buna ilişkin iç kontrol süreçlerinizi YYS’ye uygun hale getirerek, YYS belgesinin alınmasında ve bu statünün korunmasında size en iyi hizmeti,en uygun koşullarda vereceğiz.Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Alım Danışmanlığı hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için Bize Ulaşın
Consulturk Global WhatsApp